Рада підтримала законопроєкт про столицю авторства Ткаченка

<p>За законопроєкт про столицю проголосували 244 народні депутати Об этом сообщает <a href=ups-inform.in.ua со ссылкой на СМИ.

— Рада підтримала законопроєкт про столицю авторства Ткаченка">

За законопроєкт про столицю проголосували 244 народні депутати

Законопроєктом пропонується розмежувати посади і повноваження Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації


Народні депутати 3 жовтня підтримали у першому читанні за основу проєкт Закону про місто Київ — столицю України.


За це рішення під час пленарного засідання проголосували 244 народні депутати, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.


Метою законопроекту є оптимізація системи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в столиці України місті Києві через уточнення повноважень цих органів, а також закладення в систему управління столицею України ефективного механізму стримувань і противаг.


Прийняття законопроекту забезпечуватиме належне функціонування органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади в місті Києві, створить ефективний баланс повноважень між представницькими та виконавчими органами влади в столиці України, сприятиме узгодженню державних інтересів та місцевих інтересів територіальної громади міста Києва, гарантуватиме права мешканців міста на самоврядування стосовно можливості самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.


Законопроектом пропонується відновити районні у місті Києві ради як представницькі органи жителів районів Києва, розмежувати посади і повноваження Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації, визначити адміністративно-територіальний устрій міста Києва, правовий статус Київського магістрату, Київського міського голови, заступника Київського міського голови з фінансових питань, заступника Київського міського голови — керуючого справами Київського міського магістрату, заступника Київського міського голови — Головного архітектора міста Києва, запровадити стратегічне планування, механізми контролю, аудиту та моніторингу в місті Києві, передбачити функціонування Ратуші як єдиного вікна надання послуг тощо.


Проект Закону зареєстрований за №2143-3.


Раніше Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку запропонував парламенту прийняти за основу законопроєкт про внесення змін до закону «Про столицю України — місто-герой Київ» (№2143-3).


Нагадаємо, у Верховну Раду внесли законопроєкт «Про столицю України — місто-герой Київ», який передбачає позачергові вибори мера Києва та Київської міської ради 8 грудня 2019 року.


Наразі в парламенті зареєстровано чотири законопроекти, що стосуються організації місцевого самоврядування в Києві, два з них ініціювали народні депутати зі «Слуги народу».


30 вересня у Колоній залі Київської міської держадміністрації пройшло громадське обговорення чотирьох законопроєктів про столицю. Кияни, зокрема, закликали Раду не приймати жоден із поданих законопроєктів про столицю.


4 вересня новий Кабмін погодив звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації і звернувся з відповідним поданням до Офісу президента.


Читайте також:

  • Олександр Омельченко: Проєкт закону Про столицю від «Слуги народу» не відповідає Конституції


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/rada-pidtrimala-zakonoprojekt-pro-stolicyu-avtorstva-tkachenka-629796.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя